Esu Margiris. Mano gyvenimas, tai kūryba. Tačiau aš nekuriu eilių, netapau, bet kuriu keliones sau ir kitiems.

Intensyvus keliavimas dirbant prasidėjo 2003 m. Pirmoji šalis buvo Turkija. Visas laisvalaikis buvo skiriamas kuo artimiau susipažinti su šalimi ir jos kultūra, istorija, gamta, žmonėmis. Tai be galo turtinga, įdomi ir graži šalis. Tai ir tapo pirmuoju artimu susipažinimu su Artimaisiais Rytais, Viduržemio jūros regionu. Toliau sekė tokia šalis kaip Egiptas. Vėlgi pirmos dienos šioje šalyje, girdėjus prieš tai tik padrikus atsiliepimus ir žinant istoriją. Istorija tai tik dalis to kas čia yra. Taip akiratis pradedant nuo kurorto plėtėsi vis labiau į šalies ne tik teritorijos, bet ir gyvenimo gilumą. Kaskart naujas regionas, miestas. Net ir keliaujant su grupe regis jau pažįstamoje vietoje gali rasti kažką naujo, galų gale sutinki naujus žmones.

Bėgant mėnesiams dvi šalis jau pakeitė trys, vėliau keturios. Iš pradžių, dirbant Sinajaus pusiasalyje, išvykos į Izraelį buvo trumpos ir tarsi žvalgytuvės, kurios kaskart užtrukdavo ilgiau nes kėlė smalsumą. Pažinimo troškimas stūmė vis toliau, tačiau turbūt dar buvo tam per anksti ir atsirado netikėta pažintis su Tunisu. Deja tai buvo tik keletas trumpų pavasario ir vasaros mėnesių, vėl Turkija. Tačiau šįkart jau kiti miestai, Viduržemio jūros salos paįvairino kelionių peizažą.

Taip pamažu tarsi verpetas į save įtraukė Egiptas. Buvimas neišvykstant tapo vis ilgesnis, kol nuo kelių mėnesių jau trukdavo iki metų. Noras ir siekimas pamatyti kuo daugiau ne tik, kad neblėso, bet su kiekviena diena vis augo ir stiprėjo. Patys įvairiausi miestai: Kairas, Aleksandrija, Fajumas, Luksoras, Asuanas. Nesuskaičiuojamos senovės šventyklos, vienuolynai, bažnyčios, senosios mečetės, atokiausi miesteliai ir kaimai. Tačiau bene didžiausias įspūdis ir trauka atsirado dykumai. Taip prasidėjo mano ilga kelionė per dykumą. Išvykos į dykumos gilumą tapo vis ilgesnės ir tolimesnės. Ko negali pasiekti automobiliu gali pasiekti jodamas kupranugariu arba tiesiog pėsčiomis.

Tačiau greitu laiku net Egipto dykumos pasidarė per mažai ir susipažinau dar plačiau su Izraeliu, Palestina, Jordanija. Ne be reikalo yra sakoma “kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių”. Iš pradžių žinant tik keletą svarbių vietų paaiškėjo, kad jų yra žymiai daugiau, apie kurias prieš tai net neteko girdėti. Taip prasidėjo dažni vizitai į Jordaniją, keliavimas po Izraelį ir Palestiną, o galiausiai ir darbas ten.

Visi šie įspūdžiai ir patirtis susidėjo į daugybės spalvų paletę. Belieka imti į rankas teptuką ir piešti, bei spalvomis dalintis su kitais.

Tačiau po kurio laiko vėl viskas apsivertė. Šalių ratas sukosi tarsi ruletė ir sustojo ties mano mėgiamiausia – Turkija. Traukia tarsi magnetas čia daug dalykų: gamta, jūra, virtuvė, kultūra, žmonės.

Visuomet yra įdomu ir svarbu gauti naujos patirties gyvenime, todėl man patirtis dirbant eksporto srityje Turkijoje davė ir vis dar duoda daug žinių, sutinku daug įdomių žmonių ir tuo pačiu pamatau dar vieną šalies pusę. Šiuo metu esu laisvasis kelionių agentas. Jei planuojate savo patirtį praturtinti kelione, tuomet kreipkitės į mane. Tai gali būti įvairios kryptys ir įvairaus pobūdžio keliavimas. Taip pat konsultuoju verslo bendradarbiavimo su Turkijos verslininkais klausimais. Turkija – 80 mln. žmonių rinka, be to tai šalis, kurioje galite rasti praktiškai viską.

2018 metų vasario 24 dieną oficialiai tapau Turkijos lietuvių bendruomenės nariu ir vasario 25 dieną bendruomenės valdybos nariu